Wyjazdy narciarskie do Livigno

 

LIVIGNO położone jest na wysokości 1800 m n.p.m. wśród szczytów Alp Retyckich. Ta położona na północy Włoch miejscowość, znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Szwajcarii i ok. 70 km od Austrii, jednak w porównaniu z pobliskimi ośrodkami narciarskimi w krajach ościennych cieszy się większą liczbą dni słonecznych w roku, co niewątpliwie wpływa na atrakcyjność tego miejsca, nie tylko latem, ale i zimą. Livigno jest rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Znane jest głównie z wspaniałych tras narciarskich. Na fanów białego szaleństwa czeka tutaj 115 km tras zjazdowych, położonych po dwóch stronach doliny oraz ok. 40 km tras biegowych, położonych w dolinie, a świetnie rozwinięta siatka bezpłatnych skibusów pozwala swobodnie poruszać się pomiędzy trasami, a apartamentem czy też hotelem. 

Sezon narciarski jest tutaj stosunkowo długi. Rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa do początku maja. Osobom odwiedzającym Livigno w 3 pierwszych lub trzech ostatnich tygodniach sezonu, rezydencje i hotele oferują atrakcyjne pakiety „free ski”, czyli pakiety pobytowe zawierające karnet w cenie.

Livigno dba o swoich turystów również po nartach. Centrum pełne jest pubów, barów i restauracji serwujących dania oparte na wyśmienitych, regionalnych produktach. Miejscowość słynie też ze swojej strefy bezcłowej, kuszącej obniżonymi cenami kosmetyków, markowego sprzętu i alkoholu oraz tanim paliwem.

narty Włochy Livigno