Wyjazdy narciarskie do Jasna Chopok

 

W sercu słowackiego Parku Narodowego Tatry Niskie znajduje się jeden z ośrodków narciarskich, których nie można pominąć. Jasna Chopok położona jest w Liptowie, na południe od Liptowskiego i jest częścią Parku Narodowego NAPANT. To tutaj, po północnej i południowej stronie Chopoku (2024 m n.p.m.) oferowane są niezliczone atrakcje, zabawy i wiele form aktywnego wypoczynku.

 

Zimą to największa stacja narciarska na całej Słowacji, oferująca najlepsze w kraju, naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Jej powierzchnia to aż 91 ha, na których dostępne jest 50 km tras, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz długości. 36 km tras zjazdowych ma możliwość sztucznego naśnieżania, dzięki czemu mają Państwo gwarancję śniegu przez co najmniej 5 miesięcy w roku.

 

Na miłośników większej dawki adrenaliny czekają liczne strefy freeride’owe oraz snow park. Jasna Chopok zyskała swoją popularność dzięki corocznemu wydarzeniu World Freeride Race. Sprawiło ono, że coraz więcej osób zaczęło interesować się tą formą narciarstwa. Najtrudniejsze trasy mają tu nawet 45 stopni nachylenia i są przeznaczone dla weteranów szaleństwa w śniegu.


Na Chopoku działają 23 wyciągi, które są w stanie przetransportować około 28 500 osób na godzinę. 11 z nich dostosowana jest w pełni do użytkowana przez dzieci. Dzięki nim Ty i Twoja rodzina bezpiecznie dojedziecie na sam szczyt.

 

WYKAZ TRAS:

MAPA:

narty Słowacja Jasna Chopok