Narty na Słowacji

 

Narty na Słowacji kojarzą się głównie z największym w tym kraju, oferującym 37km tras zjazdowych i tym samym najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim – Jasna Chopok. Ośrodek ten oferuje wiele atrakcji, jednak Słowacja to nie tylko trasy po północnej i południowej stronie Chopoku. Możliwości narciarskie są tutaj znacznie szersze, z racji, że jest  to kraj górzysty. Ponad 60 % powierzchni kraju zajmują liczne pasma Karpat Zachodnich. Szczególnie atrakcyjne jest narciarstwo zjazdowe w Zachodnich, Wysokich i Niskich Tatrach oraz na obszarze Małej i Wielkiej Fatry. Po wyczerpującym dniu na nartach można zregenerować się w basenach termalnych w Tatralandii, Beszeniowej, Oravicach, Rajeckich Teplicach, Vysnych Ruzbachach czy też w Aquacity Poprad.


Bliska odległość słowackich ośrodków narciarskich od granicy z Polską, specyficzny mikroklimat, tworzący bardzo dobre warunki śniegowe oraz wysoka jakość świadczonych tutaj usług sprawiają , że miłośnicy sportów zimowych z pewnością docenią ten kierunek wyjazdów.


Na Słowacji, prócz wspomnianego już ośrodka narciarskiego Tatr Niskich Jasna-Chopok warto wyróżnić położony pomiędzy Tatrami Niskimi, a Wielką Fatrą ośrodek narciarski Donovaly, ośrodek Vratna w Małej Fatrze, ośrodek Jasenska Dolina oraz Skipark Ruzomberok w Wielkiej Fatrze, ośrodek Szczyrbskie Pleso, Tatrzańska Łomniaca w Tatrach Wysokich, położony u podnóży Tatr Bielskich ośrodek Jezersko-Bachledova oraz położony bardzo blisko granicy w Polską, ośrodek narciarski Beskidu Żywieckiego – Wielka Racza.