Narty w Polsce

Mimo bogatej historii narciarstwa w Polsce, prężnie rozwijająca się infrastruktura związana z tym sportem dopiero goni inne kraje. Zaczęto korzystać z warunków jakie oferuje Polska i coraz większy kapitał inwestowany w ośrodki umożliwia ich rozrastanie się. W ostatnich latach na znaczeniu przybrały takie miejsca, jak Zieleniec Ski Arena, ośrodek leżący w Sudetach mający w ofercie ok. 21 km tras.


Najpopularniejszym i uznawanym za najlepszy ośrodek w Polsce jest Białka Tatrzańska. Obejmujący trzy szczyty kompleks oferuje ponad 16 km tras zjazdowych i do 4km tras biegowych. Miejsce to umożliwia nie tylko zabawę na śniegu, lecz również skorzystanie z szeregu restauracji, a także otwiera przed gośćmi opcję skorzystania z popularnych basenów termalnych.


Naprzeciw potrzebom narciarzy wychodzą Polskie Koleje Linowe oferujące usługę PKLPASS, czyli możliwość zakupu jednego karnetu i użycia go w sześciu krajowych ośrodkach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Palenica, Góra Żar i Góra Parkowa. Łącznie ośrodki te obejmują ok. 30 km tras zjazdowych i biegowych.


Warte wspomnienia są także mniejsze ośrodki, takie jak: Bukowina Tatrzańska, Szklarska Poręba, Kluszkowce, Skrzyczne, czy Stożek.