Wybierz region:

Narty w Andorze

 

To małe, pirenejskie państewko daje wiele możliwości skupionych na niewielkim obszarze. Narciarstwo w Andorze skupia się głównie w dwóch ośrodkach: Grandvalira Vallnord. Pierwszy z nich, położony przy wschodniej granicy kraju, Grandvalira to największe centrum narciarskie Pirenejów, które w ofecie ma ponad 200 km tras, w tym trasy zjazdowe przystosowane do narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, snowparki, trasy dla snowboardzistów, a także nieratrakowane, dziewcze stoki. Z kolei drugi, położony w centralnej części kraju, Vallnord to tak na prawdę trzy połączone ze sobą ośrodki narciarskie: Pal, Arinsal i Arcalís, które łącznie obejmują ok. 80 km tras zjazdowych. Vallnord znajduje się tylko 13 km od stolicy kraju,  Andorra la Vella, co czyni z niego idealny punkt wypadów z tego miasta.


Infrastruktura okołonarciarska w Andorze stoi na bardzo wysokim poziomie. Ośrodki oferują paletę innych, dostępnych aktywności, jak na przykład przejażdżki psimi zaprzęgami. Atrakcyjnym faktem jest też ogromna liczba sklepów bezcłowych umożliwiających narciarzom zakup produktów w niższych cenach.


Andora kusi swoją kulturą będącą hiszpańsko-francuskim miksem, a także kuchnią będącą połączeniem katolońskich dań ze smakami królującymi w południowej Francji i północnych Włoszech.