Tereny narciarskie z największą ilością śniegu na świecie

Niemal każdemu miłośnikowi sportów zimowych zależy na obecności świeżego, białego puchu, aby móc z łatwością poruszać się po stokach. Gdzie jednak najlepiej wybrać się na snowboardowe zjazdy? Gdzie znaleźć tereny narciarskie z największą ilością śniegu na świecie? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy top 10 miejsc, w których możecie spodziewać się puchu nie tylko po kolana!

 

10. Szwajcaria, Diavolezza

Coroczne opady śniegu wynoszą na tych wyżynach średnio 8 metrów. Przełęcz Berninan, to świetne miejsce dla freeriderów, oferujące niezapomniane wrażenia.

 

9. Austria, Obertauern

100 kilometrów tras i 8,5 metrów opadów w skali roku zapewnia doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów. W tym niesamowitym miejscu możliwe są także zjazdy nocą po oświetlonym stoku.

 

8. Francja, Val Thorens-Orelle

W tym, położonym najwyżej w Alpach, ośrodku, spodziewać się można rocznie średnio 10 m zimowych opadów. Zróżnicowany poziom trudności ponad 150 kilometrów tras pozwoli cieszyć się sportem zimowym każdemu, bez względu na umiejętności.

 

7. USA, Alyeska Resort

To miejsce charakteryzują nie tylko 11-metrowe opady śniegu, ale także niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na morze podczas zjazdów.

 

6. Austria, Ski Arlberg

Ponad 200 kilometrów tras narciarskich i około 11 metrów corocznych opadów czyni z tego miejsca obowiązkowy punkt wycieczki każdego freeridera.

 

5. Austria, Warth-Schröcken

Organizując objazd po najbardziej zaśnieżonych stokach i trasach, nie można nie wspomnieć o Warth-Schröcken, w którym od początku grudnia do końca kwietnia 11 metrów świeżego puchu zapewnia idealne warunki dla każdego narciaża.

 

4. Norwegia, Røldal

12-metrowy roczny wzrost białej pokrywy i ogrom możliwości, jakie proponowane są każdemu miłośnikowi zimy, zapewnia Norweskim fiordom miejsce tuż za podium w naszym rankingu.

 

3. USA, Mount Baker

Amerykański stan Waszyngton oferuje 400 hektarów i około 16,5 metra rocznego przyrostu zimnego puchu. Tamtejsze stoki dostępne są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, a każda osoba chcąca poruszać się poza wyznaczonymi trasami znajdzie idealne dla siebie miejsce w Backcountry.

 

2. Japonia, Gassan

Czy gdy latem najdzie nas ochota na narty, musimy czekać aż do zimy? Oczywiście, że nie. Japoński szczyt Gassan oferuje możliwość zjazdów tylko od kwietnia do lipca ze względu na przyrost aż 35 metrów białej pokrywy każdej zimy!

 

1. Nowa Zelandia, Lodowiec Tasmana

Do tego wyjątkowego miejsca dostać się można jedynie drogą powietrzną. Rocznie na Lodowcu Tasmana przybywa aż 100 metrów świeżego śniegu! Bez wątpienia plasuje go to na samym szczycie naszego rankingu. Trasa zjazdowa nie jest tam jednak wyposażona w wyciągi, gdyż ciągłe opady i tak uniemożliwiłyby korzystanie z niego każdemu narciarzowi!

0
Feed

Zostaw komentarz