Facebook LinkedIn Twitterbanner podstrony spotkania na stoku

Narty w Austrii to przede wszystkim nowoczesna infrastruktura narciarska, znakomicie przygotowane stoki i wyśmienita, regionalna kuchnia. Położona najbliżej Polski, Dolna Austria, to skupisko niewielkich ośrodków narciarskich w Alpach Wiedeńskich, z których niektóre oferują w przybliżeniu 20km tras zjazdowych. Większe możliwości znajdą tutaj amatorzy nart biegowych.

 

Styria to głównie region Dachstein-Tauern, z takimi znanymi miejscowościami jak Schladming, Pilch, Ramsau czy Hauser. Na lodowcu Dachstein sezon narciarski rozpoczyna się już w listopadzie. Narciarsko Schladming-Dachstein należy do największego w Austrii obszaru narciarskiego - Ski Amade.


Karyntia to znajdujący się na południu Austrii kraj związkowy, w skład którego wchodzą Bad  Kleinkirchheim oraz Turracher Höhe liczące ponad 170 km tras zjazdowych, a także leżący na pograniczu włosko-austriackim Nassfeld Hermagor, który ze względy na największą ilość słonecznych dni w sezonie nazywany jest potocznie Słonecznymi Alpami, oferujący 110 km tras.


Ogromne możliwości narciarskie oferuje Ziemia Salzburska oraz Tyrol. Ziemia Salzburska to przede wszystkim większość ośrodków największego obszaru narciarskiego Austrii - Ski amadè, obejmującego 760 km tras zjazdowych oraz 270 wyciągów i kolejek, ale również słynna karuzela narciarska o ekstremalnie dobrych warunkach narciarskich - Obertauern oraz Zell am See i Kaprun, ze znanym lodowcem Kitzsteinhorn.


Najwspanialsze z austriackich lodowców: Kaunertal, Pitzal,  Sölden-Ötztal, Stubai i Hintertux położone są w Tyrolu.  Tutaj na nartach można jeździć prawie cały rok. W sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy oddane jest około 3000 km tras zjazdowych i aż 4000 km tras biegowych. Wszystko rozsiane w ponad 80 ośrodkach.  Tyrol to jednak nie tylko lodowce, to również przepiękne Alpy Kitzbuhelskie, niezliczona ilość tras regionu Zillertal Arena oraz graniczące ze Szwajcarią „gwiazdorskie” Ischgl.


Najdalej na zachód położony jest region Vorarlberg, obejmujący region Arlberg, który od kilku lat zaliczany jest do światowej czołówki regionów narciarskich. W podobnych rankingach zajmuje też pierwsze miejsce w Austrii. Vorarlberg znany jest jako ostoja austriackiego folkloru. Łączący wysokiej jakości usługi oferowane narciarzom z tradycyjną gościnnością i zwyczajami.
Udostępnij to:
Udostępnij na facebookUdostępnij na gogole+Udostępnij na tweet